Home

Samsung Note 2

Note 2Od kilku miesięcy testuje mój nowy nabytek czyli samsunga note 2.
Jak zwykle podzielę się z wami moimi wrażeniami i spostrzeżeniami zdobytymi podczas testowania aparatu.

Na początek kilka suchych danych:

Wymiary (wys. x szer. x grub.) :
151,10 x 80,50 x 9,40 mm
Waga : 180,00 g
Wyświetlacz : Kolorowy / Super AMOLED16M kolorów
720 x 1280 px (5.50") 267 ppi
Max. czas rozmów : 2G : 1140 min. (19,0 h)
3G : 720 min. (12,0 h)
Max. czas czuwania :2G : 600 h. (25,0 dni)
3G : 550 h. (22,9 dni)
Standardowa bateria : Li-Ion 3100 mAh
Pamięć wbudowana :10 GB
Pamięć RAM :2 GB
Karty pamięci :microSD, microSDHC, microSDXC (do 64 GB)
System operacyjny :Android 4.1 Jelly Bean
Procesor :Samsung Exynos 4412
Zegar procesora :1.6

Tytułowy aparat miał swoją promocje kilkanaście miesięcy temu, mimo tego jest nadal jednym z najczęściej kupowanych telefonów tzw. biznesowych.
I wcale mnie to nie dziwi, ale o tym za chwilę.
Jest też najczęściej podrabianym przez Chińczyków modelem na rynku.
Jak na pewno się domyślacie dzieje się tak nie bez powodu.
Dlatego też jeżeli ktoś z was będzie planował nabycie aparatu to należy rozważyć czy nie lepiej dokonać zakupu w sklepie, gdzie jest drożej, ale mamy pewność ze otrzymujemy oryginalny produkt. Czy też wybrać rynek wtórny na którym możemy nabyć za cenę nawet kilkaset złoty  niższą, ale związaną z ryzykiem że mamy podróbę.
W tym miejscu trzeba zauważyć że są one niemalże doskonałe, tylko osoby ze sprawnym okiem i odpowiednią wiedzą są w stanie na pierwszy rzut oka ocenić czy mamy do czynienia z oryginalnym produktem.

Żeby wam uzmysłowić jak drobnymi cechami różnią się wspomniane produkty przyjrzyjcie się
poniższym zdjęciom.

Samsung Note 2

oryg note2 z1

oryg note2 z2

oryg note2 z3

Android Note 2

podr note2 z1

podr note2 z2

podr note2 z3

W tym miejscu niejedna osoba by zauważyła że to są dwa różne aparaty, i w tym miejscu zapewne ma racje. Tylko zastanawia mnie to dlaczego zwłaszcza na aukcjach sprzedawcy opisując swoje
klony piszą: „Aparat o zbliżonych parametrach i funkcjach do Note 2.
Musze też przyznać się do tego że nigdy nie miałem w ręku telefonu „Android Note 2, ale jeżeli jego jakość jest zbliżona np. do klona Nokii Lumia 820 który miałem okazję przetestować to bardzo dziękuje za taki produkt.
Opakowanie, czyli obudowa jest łudząco podobna ale wnętrze czyli, wyświetlacz i reszta elektroniki już nie. No cóż decyzja należy do nas.

Pierwsze wrażenie:

Zestaw jaki otrzymujemy przy zakupie niczym nie odbiega od ogólnie przyjętych ostatnio
standardów, czyli telefon plus słuchawki oraz ładowarka która ma możliwość odłączenia przewodu.  Bardzo dobre rozwiązanie  bo nie musimy teraz nosić dwóch przewodów
Telefon po wzięciu do ręki wydaje się duży ale po jakimś czasie oswajamy się z jego gabarytami
i przestaje to przeszkadzać.
W moim przypadku błędem było zapakowanie aparatu w etui z klapką co spowodowało że aparat znacznie powiększył swoje wymiary, i spowodowało wśród znajomych komentarze typu: "ale cegła"!
A przecież w rzeczywistości mimo swojej wielkości  posiada bardzo smukłą budowę.
Ostatecznie zabezpieczyłem aparat silikonową oprawką. Zastanawiałem się też nad ochroną powierzchni wyświetlacza. Niektóre źródła mówią że w tym modelu zastosowano szkło "Gorillaglas", jeżeli tak jest faktycznie to nie rozumiem skąd wzięła się na powierzchni wyświetlacz ryska.
Na wszelki wypadek w serwisie GSM kazałem nałożyć folie ochronną której wcale nie widać a stanowi jakąś dodatkową formę ochrony przed działaniem czynników zewnętrznych.
Tak się składa że wykorzystuje aparat w terenie gdzie ma styczność z wodą piaskiem i innymi potencjalnie niebezpiecznymi materiałami.
Telefon spokojnie da się nosić w kieszeni spodni, nie przeszkadza nawet w sytuacjach kiedy
musimy usiąść.
W tym miejscu przypominają mi się sytuacje w których boleśnie wbijała mi się pod żebro kabura jego poprzedników którzy byli znacznie mniejsi przez co wisieli przy pasku od spodni.
Pierwsze włączenie telefonu od razu ujawnia potężny potencjał jaki tkwi w jego trzewiach.
Po naciśnięciu przycisku power wciągu kilku sekund mamy urządzenie gotowe do pracy a nasze oczy cieszy duży 5,5 calowy ekran przepełniony soczystą grafiką w wysokiej rozdzielczości.
Na początek przesuwam ekrany lewo, prawo, góra, dół, otwieram menu, uruchamiam aplikacje, wszystko odbywa się płynnie z niebywałą lekkością. Nawet działa multitasking, uruchamiam program któremu wydaje polecenie, ukrywam go przeglądam internet między czasie uruchamiam edytor tekstu żeby zapisać dopiero co pozyskane informacje. Przydałoby się zakłócić ciszę która mnie otacza więc uruchamiam odtwarzacz audio. A wszystko to odbywa się gładko bez zgrzytów, sama przyjemność.


Instrukcja obsługi
Instrukcja jest w języku polskim w formacie pdf.
Można ją pobrać z mojego serwera.