Home

Wymiana wyświetlacza w Omni SGH i900

No i stało się. Pękł wyświetlacz. Tego typu telefony są super tylko mają jedną wspólną cechę, bardzo łatwo pękają w nich wyświetlacze, a wymiana ich sporo kosztuje.
Ten tekst napisałem aby pomóc innym w tego typu przypadłości, po co przecierać nowe szlaki.

Więc zaczynamy.
zdjecie1
Przede wszystkim trzeba zakupić nowy wyświetlacz, można taki nabyć np. na Allegro za cenę około 200 zł. Przed zakupem upewnijmy się że pochodzi z pewnego źródła bo pozornie wyglądający na cały może okazać się pęknięty.
Następnie demontujemy uszkodzony wyświetlacz. Żeby tego dokonać trzeba przejść dość skomplikowaną procedurę.
Na początek odsuwamy tylną klapkę, wyjmujemy baterie kartę sim oraz ewentualnie pamięci, odkręcamy miniaturowym wkrętakiem krzyżakowym cztery wkręty spajających zasadniczą ramę aparatu z ramką ozdobną wokół wyświetlacza.
Wkręty znajdują się w każdym rogu aparatu co doskonale widać.
Używając odrobiny persfazji trzeba rozdzielić obie połówki obudowy. No i mamy dostęp do elektroniki.
zdjecie2Teraz wypinamy podwadzając do góry taśmę nr1, oraz wysuwamy taśmę nr 2 po wcześniejszym podniesieniu czarnej listewki w gniazdku.zdjecie1
Wypinamy wtyczkę anteny nr 3, a następnie odginamy do góry listwę z stykami nr 4.
Po tych operacjach, przypomnę tylko że robimy wszystkie czynności bardzo ostrożnie, pozostaje nam tylko odkręcić dwa wkręty nr 5 mocujące płytkę do obudowy.
Podnosimy delikatnie ją do góry od środka w kierunku tylnej części aparatu, ponieważ nadal połączona jest dwoma taśmami z pozostałymi podzespołami aparatu.
Teraz mamy do nich pełen dostęp czyli wypinamy taśmy nr 6 i 7.
Elektronika została uwolniona ale to jeszcze nie koniec.zdjecie2
Następne dwie operacje wymagają od nas wiele ostrożności, ponieważ musimy wyjąć wyświetlacz z obudowy który został przez producenta przyklejony na taśmę uszczelniającą a nad nim znajduje się panel dotykowy który również jest przyklejony do obudowy tą samą techniką. Wydawać by się mogło że to bez sensu ale to zapobiega dostawaniu się nieczystości między te dwa elementy na które później musielibyśmy patrzeć.
Podwadzamy delikatnie najlepiej od strony głośnika panel dotykowy i ostrożnie go odklejamy. zdjecie3Zwracamy szczególną uwagę na to żeby w trakcie tej operacji go nie uszkodzić bo czekała będzie nas również wymiana tego elementu oraz żebyśmy nie urwali wąskiej taśmy którą łączy się z elektroniką, a następnie wypychamy zasadniczy wyświetlacz z obudowy.zdjecie3
Uff, to było by na tyle pozostaje tylko poprawić taśmę montażowa nr 8 i zabieramy się za zamontowanie nowego wyświetlacza w obudowie i złożeniu wszystkich elementów w kolejności odwrotnej do demontażu.
Przed sklejeniem panelu dotykowego z rama telefonu zwracamy szczególną uwagę żeby między panel a wyświetlacz nie dostały się jakieś drobiny lub kurz. W razie konieczności trzeba oczyścić.
Na zakończenie przypominam że wszelkie czynności wykonujemy bardzo ostrożnie żeby nie skończyło się tym że nasz aparat będzie nadawał się tylko na części zamienne.
Wszystkie opisane czynności przeprowadziłem na swoim telefonie z pozytywnym rezultatem.
Powyższy opis ma na celu przybliżenia procesu wymiany wyświetlacza.